O Barcampu

Co je to Barcamp?

Barcamp je mezinárodní síť otevřených konferencí a workshopů (také se jim říká “nekonference”), které jsou primárně zaměřené na web a nové technologie. Obsah konference připravují sami účastníci, kteří se rozhodnou vystoupit s přednáškou nebo zorganizovat workshop. Mrkněte na mezinárodní web: http://barcamp.org

Tento koncept je dále využíván také pro specializované akce. V ČR se např. konal už i Politologický Barcamp nebo Barcamp ve Znojmě o životním stylu, o potravinách a jejich původu, ale i o Fair Trade nebo kompostování v domácnosti.

Proč se Barcampu zúčastnit?

Jelikož Barcampy nebývají tematicky příliš úzce zaměřené, může si každý najít něco, co jej inspiruje - protože pro každého může být každá z přednášek poznáním něčeho nového. A hlavně, do Barcampu investujete jen svůj čas, protože účast na Barcampu je pro všechny zdarma. Navíc je to neocenitelná možnost potkat zajímavé lidi a navázat nové kontakty. Barcamp je skvělou příležitostí pro všechny přednášející-začátečníky, prostě to zkuste, běžte do toho a podělte se o své myšlenky, know-how a zkušenosti. Nechtěli vás na jiných konferencích? My vás chceme!

Co čekat od Knihovnického Barcampu?

Knihovnický Barcamp je zaměřený na nové trendy a dobrou praxi v knihovnách. Neznamená to ale, že by byl určen výhradně knihovníkům. Budeme rádi, když se zúčastní (a budou přednášet) všichni, které toto téma zajímá. Přednášky účastníci navrhují sami. Je-li zájem větší než kapacita, probíhá hlasování účastníků (o podobě Barcampu si tak rozhodnete sami).

Knihovnický Barcamp je rozdělen na přednáškovou a workshopovou část. Přednášky se konají ve velkém sále a jejich délka je omezena na 30-40 minut. Workshopy probíhají v komornějším prostředí a nabízí se tak možnost větší interakce s publikem, diskuze apod.

Kdo pořádá Knihovnický Barcamp?

Hlavním pořadatelem je Sekce experimentálního knihovnictví, spolupořadatelem je NTK. Velitelem organizačního týmu je Olga Biernátová, kterou můžete kontaktovat na e-mailu olga.biernatova@gmail.com. Barcamp podporují různí partneři, kteří se postarají o to, abyste neměli hlad a žízeň, abyste si všechny přednášky mohli pohodlně prohlédnout znovu doma na videu, nebo si z akce odnést kromě zážitků i barcampovou placku apod. Více informací najdete v sekci Partneři.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info